Ota yhteyttä alueesi yhteyshenkilöön

Automies yhteyshenkilöt – ota yhteyttä

Kysy Automies-vapaaehtoistoiminnasta alueesi yhteyshenkilöltä

  • Tiedustele iäkkään autoretkelle Automies-kuljettajaa
  • Kysy, miten voit alkaa Automies-kuljettajaksi

Alueen yhteyshenkilön tiedot saat esiin ja pois klikkaamalla otsikkoa tai +/ – merkkiä oikealla.

Helsinki Kontula, Mikaelin seurakunta
Katri Kulmala
Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori

Emännänpolku 1, 00940 Helsinki
Puh. 09 2340 4848
katri.kulmala@evl.fi

Helsinki Käpylä, Käpyrinne ry
Käpylän pysäkki
Ilmattarentie 2
00610 Helsinki

Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
Maria Murto
040 456 0584
maria.murto@kapyrinne.fi

Helsinki Töölö, Käpyrinne ry
Kantin pysäkki
Humalistonkatu 4
00250 Helsinki

Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
Maria Murto
040 456 0584
maria.murto@kapyrinne.fi

Hollola, palvelutaloyhdistys Huili ry
Hollolan palvelutaloyhdistys Huili ry
Terveystie 25
15870 HOLLOLA

Toiminnanjohtaja Jussi Waajakoski
puh. (03) 8758 202, 040-744 0510
email: jussi.waajakoski@huili.fi

 

Jyväskylä, Hyvän Olon Piste
Hyvän Olon Piste

Elina Laajala
+358 40 593 3399
Sähköposti: elina.laajala@windowslive.com

Käyntiosoite: Rajakatu 39, Jyväskylä

Järvenpää, Iloinen Mummola
Iloinen Mummola – päivätoimintaa iäkkäille, vähemmän huolta läheisille.
Sibeliuksenkatu 14, 2 krs.
04400 Järvenpää

Puhelin: 050 5369 182
Email: leena@iloinenmummola.fi
www.iloinenmummola.fi

Iloinen Mummola, päivätoiminta, yksityinen

 

Lahti, Lehtiojan palvelukeskus
Lehtiojan palvelukeskus
Lehtiojantie 2, 15240 Lahti

Anne Ala-Nikula
Puh. 050 398 7566
anne.ala-nikula@lahti.fi

 

 

Mäntsälä
Taija Koskinen
taija.koskinen@saunalahti.fi
P. 040 534 7227
Tuusula, Yrjö ja Hanna Kodit
Tuija Mäkelä
Palveluesimies

Yrjö & Hanna Oy, Riihikallion palvelukortteli
Pellavamäentie 5- 7, 04320 Tuusula

Puhelin 040 451 8077
Sähköposti tuija.makela@yrjojahanna.fi

Etkö löytänyt yhteyshenkilöä alueeltasi?
Ellei lähialueellasi ole vielä yhteyshenkilöä, haluat sellaiseksi tai olet kiinnostunut yhteistyöstä?

Ota yhteyttä Automies-toiminnan käynnistäjään.

Jari Peltola
Puh. 0405 461 461
jari.peltola@mobicon.fi